menu back Ana sayfa Ön sipariş Müşteri hizmetleri Sipariş takip Sepetim Sıkça sorulan sorular İletişim
empty Üye ol Üye girişi
Havale bildirim formu | Sipariş Seçenekleri | Teknik servis | Hakkımızda | Üyelik Hakkında 
Ürün arama
Alt Menü 1

Ürün grupları
im_menuTv Ürünleri 1
im_menuTv Ürünleri 2
im_menuİlginç Ürünler Reyon 1
im_menuİlginç Ürünler Reyon 2
im_menuİlginç Ürünler Reyon 3
im_menuİlginç Ürünler Reyon 4
im_menuİlginç Ürünler Reyon 5
im_menuİlginç Ürünler Reyon 6
im_menuİlginç Ürünler Reyon 7
im_menuİlginç Ürünler Reyon 8
im_menuİlginç Ürünler Reyon 9
im_menuİlginç Ürünler Reyon 10
im_menuİlginç Mutfak Ürünleri
im_menuPratik Yemek Yapma Aletleri
im_menuGurme Mutfak Malzemeleri
im_menuİlginç Hediyelik Kupa Bardaklar
im_menuKişiye Özel Hediyeler
im_menuUltrasonik Kovucular
im_menuKablosuz Kamera 1
im_menuKablosuz Kamera 2
im_menuKablosuz Kamera 3
im_menuKablosuz Alarmlar
im_menuKablosuz Ziller
im_menuKablosuz Ağ Ürünleri
im_menuKablolu Kameralar&Dvr
im_menuSes Kayıt Cihazları&Ses Yükseltici Kulaklıklar
im_menuGüneş Enerjili Ürünler 1
im_menuGüneş Enerjili Ürünler 2
im_menuRüzgar Enerjili Ürünler
im_menuSu Enerjili Ürünler
im_menuPilsiz Enerji
im_menuLed Ampüller 1
im_menuLed Ampüller 2
im_menuLed Lambalar
im_menuLed Panel Aydınlatma
im_menuLed El Fenerleri
im_menuLed Kafa Fenerleri
im_menuLed Projektörler
im_menuLed Işıldaklar
im_menuPilli Led Mumlar&Led Işıklı Ürünler
im_menuLazer&Led Projeksiyon
im_menuDijital Led Kayan Yazı
im_menuŞerit Led&Dekoratif Led
im_menuLed Yazı Tahtaları
im_menuVerici Tespit Cihazları
im_menuKişisel Güvenlik Ürünleri
im_menuKişisel Bakım Ürünleri
im_menuKadın Bakım Ürünleri
im_menuErkek Bakım Setleri
im_menuBebek&Çocuk Ürünleri
im_menuModa-Takı-Aksesuar
im_menuBanyo Aksesuarları
im_menuDürbün-Teleskop
im_menuMikroskop & Büyüteç
im_menuPortatif Tarayıcı&Yazıcı
im_menuUsb Hub&Kart Okuyucu
im_menuElektronik Ürünler
im_menuOto Elektronik Malzeme
im_menuOto Aksesuar Ürünleri
im_menuİnvertör Çeşitleri
im_menuElektrik Malzemeleri
im_menuİlginç Usb Mouselar
im_menuİlginç Mini Speakerlar
im_menuİlginç Kumbaralar
im_menuPil Çeşitleri
im_menuPortatif Şarj Cihazları
im_menuPratik El Aletleri
im_menuPratik Kablo Çeşitleri
im_menuMikrofon Çeşitleri
im_menuDini Ürünler Reyonu
im_menuOfis/Kırtasiye Ürünleri
im_menuPet Ürünleri
im_menuKumandalı Rc Araçlar
im_menuEnteresan Robotlar
im_menuMıknatıslı Enteresan Ürünler/Kinetik Ürünler
im_menuŞaka Malzemeleri
im_menuİnterkom Sistemleri
im_menuNotebook Aksesuarları
im_menuTelefon Aksesuarları
im_menuiPhone Aksesuarları
im_menuiPad ve Tablet Pc Aksesuarları
im_menuSıradışı Uzay Ürünleri
im_menu3 Boyutlu Ürünler
im_menuUsb 3.0 Ürünleri
im_menuBahçe Malzemeleri
im_menuBahçe Ürünleri
im_menuKamp Malzemeleri
im_menuAkıllı Ev Sistemleri
im_menuOsmanlı Tarzı Hediyelik Eşyalar
im_menuDiecast Model Arabalar
Alt Menü 2

Alternatif Enerji Sistemleri Hakkında

Bu bölümümüzde siz değerli ziyaretçi ve müşterilerimize alternatif enerji ve aydınlatma sistemleri konusunda basit ve yalın bir dille genel bir bilgi vermek istiyoruz.

Aslında bu bilgilerin çoğunu ilgili ürün açıklamalarında da bulabilirsiniz.

Fakat bu tanıtım bölümlerimizde sizlere daha geniş ve genel bilgiler de vermek istemekteyiz.

Yeni gelişen enerji sistemlerinin kısa bir tarihçesini de bu bölümüzde bulabilirsiniz.

İlk olarak led teknolojisi hakkında açıklamalar yaparak konumuza devam edelim...

Peki Led Kelime ve Tanım Olarak Nedir?

LED (Light Emitting Diot): Türkçe karşılığı ışık yayan diyot demektir.Teknik kısa tanımı ise yarı iletken diyot temelli ,ışık yayan bir elektronik devre elemanıdır.

Led Teknolojisi Dünyada Ne Zaman Kullanılmaya Başlamıştır?

1920-1927 yıllarında ilk defa Rusya'da icat edilmiş olup,1962 yılında Amerika'da pratik olarak uygulanan elektronik bileşen haline getirilmiştir.

1927 yılında Rusya'da Oleg Vladimirovich Losev isimli radyo teknisyeni radyo alıcılarında kullanılan diyotlardan akım geçtiğinde diyotların ışık yaydığını keşfetmiş ve bu keşfini 1927 yılında Rusya'da bir gazetede yayınlamıştır.

Led teknolojisi ile üretilen ampül ve lambalar normal ampül ve lambalara göre en az %60-%70 en çok %90 oranında tasarruf sağlamakla beraber,şimdiye kadar üretilmiş en uzun ömürlü ampül ve lambalardır.

Ledli ampüller devamlı kullanma süresi üretildikleri materyallere ve kullandıkları çevre ortamına bağlı olarak değişebilen değerler olan minimum 50.000 max.100.000 saat civarında olup bu süre 9-10 yıla denk gelmektedir.

Led ampüller hızlı açılıp kapanırlar,yüzde 80-90 oranında enerji tasarrufu sağlarlar,kesinlikle ısınma yapmazlar.

Led teknolojisi ile yapılan aydınlatmalar ilk önce pille,şarjla,elektrik kullanılarak ya da pil kullanmadan elde edilen enerjiler ile yapılan aydınlatmalardır.

İlk önce pille veya şarjla çalışan ledli aydınlatma ürünleri daha sonra pilsiz fenerler adı altında sitemizde de satışını yaptığımız pilsiz el fenerleri üretilmiştir.

Sallayarak ya da üzerindeki kurma düğmesine basarak içindeki devreyi ve pili şarj ederek kullanılan bu el fenerlerinde de led teknolojisi kullanılmıştır.

Daha sonra güneş enerjili solar ürünler üretilmiş olup,pil,elektrik ve elektrik şarjı kullanmadan direk güneş enerjisi ile şarj olup,çalışan ve aydınlatma sağlayan solar enerji teknolojisi keşfedilmiş ve bu solar enerji teknolojisi ile aydınlatma sağlayan lambalarda da led lambalar kullanılmıştır.

Güneş enerjili solar aydınlatma lamba teknolojileri gelişirken beraberinde solar enerji ile çalışan kuş kovucu,köpek kovucu,kedi kovucu,köstebek kovucu,fare kovucu,yılan kovucu gibi ultrasonik hayvan kovucu ürünler de üretilmiştir.

Bu cihazların çalışması için ihtiyacı olan enerji solar yani güneş enerjisiyle karşılanmış olup pile,elektriğe,fişe,prize ve adaptöre gerek olmadan bu ürünlerin bahçelerde,taralalarda kısacası kablosuz ve portatif olarak kullanılmasına imkan tanınmıştır.

Kuş kovucu,köstebek kovucu,ayı kovucu,domuz kovucu,fare kovucu,haşere kovucu gibi tüm ultrasonik kovucu cihazların çalışma prensiplerinde de led teknolojisi kullanılmıştır.Bu cihazların üzerindeki led lambalar sayesinde çalışma fonksiyonlarını yerine getirmeleri ile beraber,ultrasonik ses dalgalarının ultrasonik hopörlörler hariç ledlerle de ortama yayılması sağlanmıştır.

Bu ürünlerin yanı sıra solar enerji ile çalışan aküler üretilmiştir. Güneş enerjisinden aldığı enerjiyi depolayarak şarj edilip çalıştırılan bu aküler bu gün ülkemize de ulaşmış ve kullanılan teknolojilerdir.

Solar akülerin yanısıra aküleri şarj edebilen solar akü şarj cihazları da üretilmiş olup,bu solar akü şarj ürününü de firmamızdan temin edebilir ve sitemizden http://www.ticaretgroup.com/asp/show_stock.asp?product=S-04 linkimizde inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Şu an dünyadaki gelişmiş ülkelerde güneş enerjisi sistemleri bir evin ya da orta ölçekli bir fabrikanın elektrik ihtiyacını karşılayacak teknolojiler olarak gelişmiş fakat hala ülkemizde çok az kullanılmaktadır.

Bu arada ledli aydınlatma teknolojileri de gelişmiş olup sadece beyaz renk olan led lambalar renkli olarak da üretilebilmiş olup ,renkli ledler pilli ya da şarjlı lambalarda da kullanıldığı gibi solar aydınlatma ürünlerinde de kullanılmıştır.

Bu sırada evlerimizde kullanığımız bilinen ampüller gibi led ile çalışan ampüller de üretilmiştir.Bu ampüllerde renkli led teknolojileri de kullanılmıştır.

Şu an satışını yaptığımz led ampül ürünlerimizi http://www.ticaretgroup.com/asp/listgroup.asp?group=L-01 linkinde inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Ülkemizde kış dahi olsa ve güneş dahi yeterli olmasa bile bu solar ürünler gün ışığı ile şarj olup çalışabilmektedirler.

Solar aydınlatma ürünleri kablosuz olup,elektrik faturası vs. derdi olmadan aydınlatma sağlayan portatif ürünlerdir.

Gelişen ülke teknolojileri led ampüllerden daha farklı bir ampül üretme düşünce yoluna gimişler ve pille ya da şarj edilerek çalışan fener ve lambalarda daha fazla aydınlatma,özellikle ışığı bir noktada toplayarak kuvvetli aydınlatma sağlamakla beraber pil veya şarj ömrünün daha fazla gitmesi yönünde çalışmışlardır.

Bu çalışmalar sonucu cree led denilen kristal ledler ve daha sonra power ledler üretilmiştir.Kristal ledlerle yapılan aydınlatmalar normal ledlere göre daha fazla oluuş,led sayısı daha aza indirgenerek daha fazla aydınlatma imkanı sağlanmıştır.

Kristal ledlerde kullanılan teknoloji ışığı bir noktada toplamak olmuş olup,daha sonra üretilen power ledlerle led sayısı daha aza indirgenerek bir veya iki led ile daha yüksek aydınlatmalar sağlanmıştır.

Power ledler yüksek lümen olarak ışık verebilmiş ve yüksek aydınlatma sağlamıştır.

En son aydınlatma çalışmalarından biri de xenon yani türkçe deyimiyle zenon fenerler üretilmiştir.

Led kullanılmadan aydınlatma sağlayan zenon fenerler led lambalarda kullanılan pil veya şarj ömrünü yüzde 80 oranında arttırmıştır.

Zenon fenerler bu özelliklerinden dolayı özellikle kış aylarında dağcılık,avcılık gibi maceralı sosyal aktivite işlerle uğraşanların yanısıra güneş enerjisinin olmadığı madencilikle uğraşan, mağaralarda,yerin altında çalışan kişiler için vazgeçilmez demirbaş ürünü olmuştur.Sosyal aktivitelerde bulunanlar yazın ise güneş enerjili solar el fenerlerini tercih etmektedirler.

Şu an zenon teknolojisinde üretilen ürünler el fenerleri,kafa lambaları ve araç farlarıdır.

Zenon fenerler sadece beyaz ışık renk vermekte olup,renkli ışık verme teknolojisi şu an için sadece arabaların farlarında kullanılabilmektedir.

Zenon teknolojisi ile sonuçta pil veya şarj ile çalışan aydınlatma sistemlerinin enerjinin yüzde 80 daha fazla kullanılmasını sağlar.

Zenon teknolojileri gelişirken esas önemli olan güneş enerjili veya daha farklı alternatif enerji kaynaklarının kullanılması konusunda çalışmalar yapılmaktadır.

Bu çalışmaları İngiliz firmaları da yaygın olarak yapmaktadırlar.

Dünyada sadece İngiltere'de keşfedilen ileri solar enerjili sistemler bir solar panel olmadan bir ampülün aydınlatılması şeklinde olmuştur. Bu solar ampül solaris ve akrilik teknolojilerini kullanarak solar panel ve solar panelin şarj edeceği herhangi bir pil ve ampül olmadan sadece güneş enerjisini depolayan bir akrilik küp icat etmişlerdir.

Bu arada ''TRİTİUM'' adı verilen 12 yıl enerji kaynağı olmadan yanabilen daha yeni bir aydınlatma teknolojisi keşfedilmiş olup,firmamızın çalışmaları bu aydınlatma teknolojisi konusunda devam etmektedir.

Bu yeni teknoloji ile led lamba,zenon kullanmadan pil,şarj veya solar enerji kullanmadan uzun süreli enerji sağlayarak aydınlatma sağlanan ürünler zaman içinde tanıtılacak ve Ticaret Group online e-ticaret sistemizde satışa sunulacaktır.

http://www.ticaretgroup.com/asp/show_stock.asp?product=T-01 Linkimizde tritium teknolojisi hakkında daha fazla bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yine yeni bir led teknolojisi olan ''Glitter Led'' teknolojisini sizlerin bilgisine sunmuş bulunmaktayız.

Glitter led teknolojisinin genel anlamı ışıldayabilen renkli led lamba demektir. Sistem ve şekil olarak tritium teknolojisine benzemekle beraber tritiumdan farkı ledin pille veya elektrik enerjisi ile çalışmasından dolayı aydınlatma ve ışıldama gücünün daha yüksek olmasıdır.

Glitter led ile ışıldamalı kolyeler üretilmiş olup,glitter led kolye ürünümüzü; http://www.ticaretgroup.com/asp/show_stock.asp?product=P-45 linkimizde inceleyebilirsiniz.


Firmamız ayrıca sesle çalışan ledli ses ampül ürününü satışa sunmuştur.

http://www.ticaretgroup.com/asp/show_stock.asp?product=L-76 linkinde sesle çalışan ampül ürünümüzü inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Alternatif enerji kaynakalarında kullanılan en son teknolojik kaynaklar rüzgar enerjisi ve su enerjisidir.

Rüzgar enerjisi ile çalışan led lambalar üretilerek aydınlatma sağlanmıştır.

Aslında rüzgar enerjisi veya su enerjisi hatat solar enerjiden daha önceden kullanılmaya başlanan enerji kaynaklarıdır.

Fakat burada öne çıkarmak istediğimiz konu rüzgar enerjisi veya su enerjisi ile üretilen ürünleri artık günlük hayatımızda yaşadığımız mekanlarda güneş enerjisi ile çalışan ürünler gibi kolayca ve portatif bir şekilde kullanabilmemizdir.

Rüzgar enerjisi ile çalışan ürünlerimizi http://www.ticaretgroup.com/asp/group/56/Ruzgar-Enerjili-Urunler linkinde bulabilirsiniz.

Su enerjisi ile çalışan ürünlerimizi de http://www.ticaretgroup.com/asp/group/45/Su-Enerjili-Urunler linkinde mevcuttur.

 
Müşteri Hizmetlerimiz | Siparişleriniz Hakkında | Kargo Gönderimi Hakkında | Mesai Saatlerimiz | Sipariş Yöntemleri | Kredi Kartı İle Sipariş | Mail Order İle Sipariş | Teslimatta Ödeme Hakkında | Maxi Puan Kullanımı | İlginç Ürünler | Solar Enerji Tanımı | Solar Ürünler Hakkında | Kişisel Savunma Ürünleri | Yeni Sistemimiz Hakkında | Zenon Fenerler | Dazer II Köpek ve Kedi Kovucu Hakkında | Alternatif Enerji Sistemleri Hakkında | Led Ampül Teknolojisi | Led Teknolojisi Hakkında | Ultrasonik Kovucu Ürünler | Ultrasonik Ses Teknolojisi Hakkında | Gx Kovucu Ürünler | Teleskop Hakkında | Dürbün Nedir? | Sesle Aydınlatma Teknolojileri | İlk Mouse ve İlk Bilgisayar | Hdmi ve Hdmi Kablo Nedir? | Hd Tv Nedir? | Sudan Elektrik Üretimi | Hidrojen ve Hidro Enerji | Rüzgar Enerjisi | İlk www.com ve İlk Web Sitesi | İnsan Vücudundaki Statik Enerji | Nesnelerin İnterneti Teknolojisi | 3D Secure Ödeme Sistemi 
@Copyright 2006 TicaretGroup.com Her Hakkı Saklıdır Site E-Mail: info@ticaretgroup.com
Banka Seçenekleri

SİTEMİZ GÜNCELDİR!                               TicaretGroup.com,GlobalSign tarafından 128 bit şifreleme sistemi ile korunmaktadır.

           

e-ticaret neticaret eticaret